Çorlu’da Kar Yağışı Beklentisi Sürüyor

Çorlu’da Kar Yağışı Beklentisi Sürüyor

Çorlu’da Huzur Operasyonu 3 Gözaltı

Çorlu’da Huzur Operasyonu 3 Gözaltı

Çorlu’da Kar Yağışı Beklentisi Sürüyor
    • Ahmet Yılmaz
    • ahmetyilmaz@corlu59.com
    • 26 Ocak 2018 - 14:48:42

Kısa süren bu kar yağışı, Çorlu halkını sevindirmeye yetmedi. Çorlu’da kar yağışı beklentisi devam ediyor. Azda olsa yağan kar, Çorlu halkına umut oldu.

Kuraklığın habercisi olan kar yağışının olmayışı, soğuk havanın aşırı olması ancak kar yağışının henüz olmayışı çiftçileri korkutuyor. Uzmanların görüşlerine göre ise yazın uzun vadede kurak bir yazın bizleri beklediği yönünde.

Hava durumu tahminlerine göre önümüzdeki pazar günü geceleyin -2 dereceyi bulacak olan havanın önce yağmur ardından kar yağışı getireceği tahmin ediliyor. Kar yağışının bazı dağlık kentlerimizde etkisini sürdürdüğü bilinirken, deniz seviyesine yakın kentlerimizde henüz kendisini göstermiş değil. Çarşamba günü azda olsa yağan kar yağışı yolları ve araçların üzerlerini örttü ancak toprağın verimliliği açısından yetersiz kaldı.

Kar yağışı hiç yağmayan bir kentte çeşitli mikropların hızlı üremek için rahat ortam oluşturduğu biliniyor. Bu sebeple salgın hastalıkların (grip, nezle, ihsal, soğuk algınlığı vb.) kırılması için kar yağışının önemli olduğu biliniyor. Kar yağışının sık sık yağdığı kentlerde zararlı organizmalarında beraberinde yok olduğu bilinmektedir.

  • Yorumla
Çorlu’dan Haberler

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz