Çorlu’da Kar Yağışı Beklentisi Sürüyor

Çorlu’da Kar Yağışı Beklentisi Sürüyor

Çorlu’da Huzur Operasyonu 3 Gözaltı

Çorlu’da Huzur Operasyonu 3 Gözaltı

Çorlu Zeytin Dalı Harekatı için Toplandı
    • Emre Bal
    • emrebal@corlu59.com
    • 3 Şubat 2018 - 11:02:00

Çorlu’da Kaymakamlık aracılığıyla toplanan Çorlu’da ki bazı STK kuruluşları Zeytin Dalı Operasyonu’na destek toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya çok sayıda sivil toplum örgütü katılarak Suriye’de savaşan askerlere destek konuşması yaptılar.

Kaymakamlık başta olmak üzere belediyenin de desteklediği toplantı Çorlu Atatürk meydanında toplandı. Toplantı çok sayıda siyasi kuruluşların katılımıyla gerçekleşti. Toplantı için belediye bazı kanallardan halka destek çağrısında bulunarak katılımın gerçekleşmesini istedi. Toplantıda etkinlikler arasında gönüllü olarak askere gitmek amaçlı oluşturulan bir dilekçe altına “gönüllü olarak asker olurum” diyenler imza attı. İmza atanlar arasında Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ve AKP Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün’de vardı.

“Bizim İçin Gurur Kaynağıdır”

Toplantıda etkinlikler arasında Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlemiş olduğu bir Mehmet Takımı aracılığı ile yapılan bir gösteri vardı. Bu gösteri ile başlayan program, Kaymakam’ın konuşması ile devam etti. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç konuşmasında Afrin Harekatını değerlendirdi. Afrin Harekatı hakkında konuşan Kaymakam, askerlerimizin cephede savaştığını bizlerinde neler yapabileceklerini düşündüklerini aktardı. Afrin harekatında çok büyük başarıları her gördüklerini aktaran Çorlu Kaymakamı, 800’ün üzerinde teröristin bertaraf edildiğini aktardı. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu bertarafta da yüzde 70’den yüzde 100’e kadar yerli silahlarımızla bu başarılmıştır. Bu bizim için gurur kaynağıdır. Bunun yanında halkımızda sürekli biz ne yapabiliriz konusunu sorguluyorlar” dedi.

“Ben inanıyorum ki ihtiyaç olduğunda hepimiz gönüllü olarak askere gitmeye hazırız. Bunu birçok kişi çok defa bana ifade ettiler. Bu anlamda da simgesel de olsa burada bir sayfa oluşturduk askere gitmek isteyenlerin imzalarını toparlayıp Çorlu Askerlik Şubesi’ne teslim edeceğiz. Emeği geçen, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Zor zamanda bir ve beraber olduğumuzu göstermek açısından önemli olan organizasyona katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Çorlu Şehitlikte Dualar Okundu

Toplantı esnasında kaymakamın konuşmasının ardından toplanan kalabalık tarafından “Hepimiz Çorlu’yuz, Hepimiz Mehmetiz” sloganları atıldı. Program ardından Kızılay’ın kurmuş olduğu çadırda kan bağışı ile devam etti. Çorlu halkının ilgisi kan bağışına yoğundu. Kan bağışından sonra programa katılanlarla birlikte saat 17:30’da şehitlikte dualar okuma etkinliğiyle program sona erdi. Çorlu Atatürk Meydanı’nda kurulan Kızılay kan bağışı çadırı tüm hızıyla kan toplama çalışmalarına devam ediyor.

Çorlu Belediyesi Zeytin Dalı Harekatı Mesajı

Toplantının yapılacağı günden bir gün önce Çorlu’da ikamet eden vatandaşlara Çorlu Belediyesi tarafından mesaj atılmıştı. Mesaj içeriğinde “2 şubat 2018 Cuma günü saat 14:00’te Atatürk Meydanı’nda Metmetçiğimize destek olmak için toplanılacak, aynı yerde kan bağışı kampanyası yapılacaktır. Saat 17:30’da ise şehitlikte dualar okunacaktır.” sözleri yer aldı.

 

  • Yorumla
Çorlu’dan Haberler

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz