Belediyede kaybolan 1 MİLYON TL nereye gitti !


Ergene Belediye veznesinden 2017 yılında kaybolan 1 Milyon TL´nin akıbeti Akparti ilçe başkanı Av.Cem Karaca´ya soruldu.
Belediyede kaybolan 1 MİLYON TL nereye gitti !

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Ergene Belediye veznesinden 2017 yılında kaybolan 1 Milyon TL´nin akıbeti Akparti ilçe başkanı Av.Cem Karaca´ya soruldu.

Tahsilat Veznesinden 1 Milyon TL Kayıp
Çorlu´da sosyal medya facebook üzerinden yayın yapan Çorlu Cep Tv programına katılan AK Parti Ergene ilçe başkanı Cem Karaca ´´2017 yılında yaşanan bir olaydan bahsediyoruz, yanlış hatırlamıyorsam Belediye pazar yerlerinin tahsilatının yapıldığı bir veznede 1 milyon TL´ye yakın bir para kaybolmuş´´ dedi.

Rakamlar Birbirini Tutmuyor.
Cem Karaca ´´Veznede tahsilat makbuzları ile son çıkışta veriler arasındaki rakam birbirini tutmuyor, arada 1 Milyon TLlik bir fark var,  örnek veriyorum mesela  5 alınmış 4 verilmiş ya da 3 milyon toplanmış 2 milyon verilmiş´´ dedi.

 
Savcığığa İntikal Etmiş
Konu hakkında açıklamalarına devam eden AKPARTİ Ergene İlçe Başkanı Av. Cem Karaca ´´bu olay duyulunca kamuoyu ve basının tepkisi üzerine bu iş savcılığa intikal ediyor´´ dedi.
 
Muhasebe Programı Hatalıymış
Cem Karaca ´´Sorumlular ifadelerinde diyor ki ´burada bizim herhangi bir suçumuz yok, kullanmış olduğumuz muhasebe programı hata veriyor, muhasebe programı alınan 4´ü 5 almış gibi gösteriyor´ diyorlar´´dedi.
 
Muhasebe Programında Hata Yok.
Bu aşamadan sonra Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltılar yaptığını kaydeden Cem Karaca ´´Daha sonra soruşturma aşaması başlıyor, ardından dosya savcılık tarafından bilirkişiye gönderiliyor, ancak ne acıdır ki muhasebe programında herhangi bir hata yok, bilirkişinin raporu bu yönde´´dedi.
 
1 Milyon TL Buhar Olmuş
Cem Karaca ´´Buradan şu ortaya çıkıyor Ergene halkının 1 Milyon TL´si buhar olmuş gitmiş, bu arada savcılık araştırmasını bitiriyor, iddianamesini yazıyor, şu anda ilgililer Çorlu 2. Ağır Ceza mahkemesinde zimmet suçu ile yargılanıyorlar´´ dedi.
 
Takipçisi Olacağız
Bu olayın takip edeceklerini kaydeden Akparti İlçe Başkanı Cem Karaca ´´Ne olursa olsun, burada Ergene halkının kaybolan bir parası var, bir yönetici yönettiği takımın başarısından faydalandığı gibi eksikliğindendir cezalandırılması lazım´´ dedi.
 
Başkan O Parayı Kasaya Koyacak 
Cem Karaca ´´Eğer bu olay mahkeme kararıyla zimmet suçu sabitlenirse öncelikle belediye yöneten güç, o parayı faizi ile birlikte vezneye geri koyacak, ondan sonra gidip çalışandan rücu eder, ama o para oraya konacak, eğer o para oraya konmazsa o zaman bak gör yaygarayı´´dedi.
Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar